Haber ve Duyurular

PrecisionCore: Baskı Teknolojisinde Gelecek


Yerleşik baskı teknolojileri, modern baskı taleplerini karşılamada zorluklarla karşı karşıyadır. Günümüzde müşterilerin yazıcı ihtiyacı için rekabet yalnızca mürekkep ve medya fiyatlandırması ile tanımlanmıyor aynı zamanda, kolaylık, esneklik ve hız katma değerleri de önemseniyor. Analog baskılar hızlıdır ancak yüksek hacimli baskılama için üretilmiştir, bu nedenle düşük hacimde verimsizdir. Ofis lazer yazıcıları ekonomik siyah çıktı sağlar, ancak renk açısından çok ekonomik değildir.

Epson, inovasyon geçmişi ve düşük maliyetler sağlayacak kaynak yapıları ile müşterilere, PrecisionCore'un güç ve esneklik değerini sunmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır. Epson'da PrecisionCore teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinden elde edilecek birçok seri baskı kafası ve sabit satır başı baskı çözümleri gibi sonuçlar, ekonomilerin satın alma gücünün geliştirilmesine katkı sağlayacaktır. Epson'un üstün mürekkep esnekliği ile, çok çeşitli pazarlarda gün geçtikçe daha fazla uygulama bu teknolojiden yararlanacak.

Mürekkep püskürtmenin uzun vadeli büyüme beklentileri ve özellikle PrecisionCore gibi piezo tabanlı süreçler adına teknolojinin birçok yeni ve çeşitli uygulamalar için ideal olduğunu son derece parlak bir şekilde kanıtlar. Daha hızlı işlemciler bilgi işlemde bir devrim yaratırken, daha hızlı baskı yongaları artık yüksek üretkenliğin ve baskıda ekonomik çıktı almanın en önemli etkenidir. Yeni baskı çağı, renkli yazıcıların uygun fiyatlı ve bu nedenle her yerde olacağı bir dönem olacak. Ofis yöneticileri, tek bir baskı cihazı üzerinden arttırılmış üretkenlik ve fayda sağlama konforu sağlayabilecek. Baskı hizmeti sağlayıcıları daha hızlı geri dönüş, daha yüksek hacim ve daha uygun maliyetli üretim hizmeti sunacak. Fabrikalardaki operasyon yöneticileri, yalın üretim ve özelleştirilmiş etiketlerin ve ambalajların tam zamanında teslimi için yüksek hızlı mürekkep püskürtmelerinin avantajlarını profesyonel kalite ile birleştirerek envanteri ortadan kaldıracak.

Ve bunlar sadece su üstünde görünen baskı segmentleridir. PrecisionCore'un büyük esnekliği, henüz hayal edilmemiş uygulamaları mümkün kılacaktır. PrecisionCore baskı kafalarının daha yüksek aktif bileşenleri sayesinde geniş bir malzeme yelpazesine çıkma yeteneği zaten tartışılmıştı. Yeni uygulamalar için yüzeyler,
plastik, cam, tekstil, metal ve kil dahil olmak üzere de ele alınmalıdır. Belirli bir yüzeye yapışması için özel bir mürekkebe mi ihtiyacınız var? Muhtemelen, PrecisionCore bu mürekkebi size sunabilir. Isı tabanlı baskı teknolojilerinin aksine piezo, yarının temeli olabilecek bazı egzotik sıvıları (farmasötikler, iletken malzemeler vb.) püskürtebilir. Bu da yarının çığır açan bir araştırması olarak kabul edilebilir. Piezo, LED paneller için renk filtreleri, yazdırılabilir elektronik cihazlar ve LCD ekranlar gibi üretim ürünlerinde kullanılan işlevsel sıvıların tek geçişli mikro biriktirilmesine bile izin verir.

Özetle, yıllarca süren hassas montaj deneyimi, piezo malzemesinin önemli avantajları, MEMS süreci iyileştirmeleri ve ölçek ekonomisi oluşturma taahhüdü, Epson'un PrecisionCore'u gerçeğe dönüştürmesini sağlayarak Epson'un baskı teknolojisinin ön saflarında kalmasını sağlamıştır.

precisioncore1_1111291182020_