Çevre Duyarlılığı


Hepimizin daha iyi bir gelecek inşa etmede oynayacağı bir rol var. Sürdürülebilir bir şirket olmak, en küçük ampulden en büyük ölçeğe kadar organizasyonumuzun her yönüne dikkat etmek anlamına gelir. Geleceğe yönelik planlamanın çevreye güçlü bir bağlılık gerektirdiğine inanıyoruz. Bu nedenle müşterilerimize güvenilir, geri dönüştürülebilir ve enerji açısından verimli yenilikçi ürünler sunmaya çalışıyoruz. Daha az kaynak kullanan daha iyi ürünler, hepimiz için daha iyi bir gelecek sağlamaya yardımcı olur.

 

Gold Partneri olduğumuz Epson 'un vizyonu, döngüsel bir ekonomide sürdürülebilirliği sağlamak için verimli, kompakt ve hassas teknolojilerini kullanan vazgeçilmez bir şirket olmaktır. Geliştirdiği soğuk mürekkep damlatma teknolojisi ile diğer yazıcılara oranla %99 az yedek parça kullanımı ve %95'e varan enerji tasarrufu sağlar. Karbon salınımını yüksek ölçüde azaltarak Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP)'e uygun bir çevre politikasını takip eder.


Epson-Cevre_1405029112021_


CPF olarak imkânlarımızın el verdiği dereceye kadar bu konuya dikkat ediyor ve çevre duyarlılığımızı, çalışmalarımızda göstermeye çalışıyoruz. Bu davranışın ve duyarlılığımızın başkalarına da örnek olmasını diliyoruz.

 

Siz de kâğıt, plastik ve metal atıklarınızı ayırarak onları tekrardan doğaya kazandırabilirsiniz. Yapacağınız bu ufak adım ile size ve doğaya olan geri dönüşümün ne kadar büyük bir adım olduğunu fark edeceksiniz.


Bu amaçla şöyle sıralayabiliriz:


Parçaların geri dönüşümünü sağlamak,
Atık toner miktarının azaltılması,
Enerji ve toner kullanımında tasarruf tedbirleri,
Geri dönüştürülebilir ürünlere ağırlık vermek,
Kâğıt, plastik ve metal ürünlerin geri dönüşümünü sağlamak.

Şirket olarak bu anlayışı çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve müşterilerimize de önemsetmek, çevreye olan duyarlılığımızın bir yansımasıdır.